Добрий ранок!
День читання покликане нагадати про силу слова, важливість літератури та заохотити до читання людей будь-якого віку та соціальних груп. Його започаткувала 2010 року організація LitWorld, яка займається підтримкою грамотності у всьому світі.
Читаючи улюблені уривки з твору, учасники клубу відчули себе справжніми персонажами містичної п’єси, кожен відчув себе актором. Прекрасний предковічний ліс на Волині приховує безліч таємниць і загадок. Тут мешкають міфічні істоти, які плекають свій багатогранний, красивий, сповнений пристрастей і карколомних подій, світ.
Він прихований від людей, за винятком тих, хто володіє магією справжнього мистецтва. Мавка закохалась у Митця, бо спів його сопілки долинув у її зачарований світ. І все навколо змінилося.
У центрі сюжету п’єси нещасливе кохання Мавки та Лукаша, яке розвивається на фоні магічного лісу, сповненого різними дивовижними істотами, що постають не просто декорацією до дії, а є повноцінними персонажами. Завдяки цьому Леся Українка немов створює два протилежні світи твору: світ людей і світ природи.
У п’єсі авторка торкається низки загальнолітературних проблем: добро і зло, кохання і зрада, матеріальне і духовне, життя і смерть. Проте кожен здатен знайти в цьому творі також щось своє. Щось своє у драмі- феєрії віднайшли і читці, бо намагалися інтонаційно передати характер персонажу, доповнити образ своїм баченням мотивів вчинків міфічних істот і людей.
А ще читання вголос – це дуже корисно, бо виховує розуміння багатства мови, дозволяє учасникам почути, як звучить мова у прочитанні інших та покращити своє українське мовлення.