Теплі дні стають дедалі спекотними

in voilk •  3 months ago

    FB_IMG_1712739718919.jpg

    Привіт всім! С самого раня почалася праця на огороді, коли вже сонечко в одне місце припікати почало. Зайшла в дім , думала чим зайнятись таким щоб дитині не мішати яка в той час сиділа на уроках. Вирішила що послухаю також що розповідають вчителі.

    Як раз був урок ле розповідали цікаві речі.

    11 квітня
    Відзначають пам’ятну дату в день повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року.

    Після приходу до влади нацистів на чолі з Гітлером, боротьба з інакомисленням одразу набула вкрай жорстоких форм. Першим концтабором (нім. Konzentrationslager або KZ) став Дахау поблизу Мюнхена, відкритий 20 березня 1933 року, він функціонував аж до його звільнення американцями 29 квітня 1945 року.

    З початком Другої світової війни та захопленнями нових територій, а особливо після нападу Німеччини на СРСР, зростає й мережа концтаборів. Часом це були просто обгороджені шматки поля без будь-яких укриттів або споруд. У цих нелюдських умовах, без їжі, води, медичної допомоги, тримали тисячі військовополонених, захоплених Вермахтом у літню кампанію 1941 року.

    Усього нацисти збудували 14033 концтабори.
    На територіях, підконтрольних гітлерівцям, у концтаборах, таборах смерті, в’язницях перебувало понад 20 мільйонів осіб із 30 країн світу. 12 мільйонів не дожили до звільнення. Серед загиблих — 5 млн. громадян СРСР, а також 6 мільйонів євреїв з різних країн.

    Ідея концтаборів існувала ще з Першої світової війни.
    Німецькі концтабори були хаотичні, не такі продумані, як радянські. На відміну від нацистських концтаборів у Європі, які відвідують багато людей, радянські концтабори були надійно заховані на безкраїх просторах росії – на Півночі, в Сибіру, на Далекому Сході.

    Ідею створення таборів запропонував Володимир Ульянов-Ленін 9 серпня 1918 року. Перші концентраційні табори більшовики запровадили в рамках політики «Червоного терору». Офіційно ГУЛАГ (Главное управление лагерей), скасували за наказом МВС СРСР 25 січня 1960 року. Жодного музею – жодної пам’яті…

    Тема концтаборів замовчувалася десятиліттями. Лише після повалення комунізму її змогли вивчати дослідники з Інституту вивчення тоталітарних режимів. Це важливе дослідження і нагадування для нинішнього часу про те, як почувається людина в світі, де нема ані права, ані правди. Жодного, на кшталт Нюрнберзького трибуналу, на росії не було і не буде.

    Радянський Союз, переважно, вбивав у себе вдома, нацисти - за кордоном. Два тоталітарні режими – коричнева та червона чума.

    Пам’ятаємо страшні сторінки історії, аби подолати ворога, який загрожує не лише Україні, а й усьому цивілізованому світу, нашій безпеці та стабільності. Слава ЗСУ та її Героям!

    Мені нагадує ця розповідь, що зараз в нашій країні трапляється.

    Тихої ночі всім

      Authors get paid when people like you upvote their post.
      If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE VOILK!