На Київщині запущено процес збереження храмів козацьких часів

in voilk •  5 months ago

    У Київській області заради збереження пам'яток культурної спадщини України оцифрують козацькі церкви. Всі ці сакральні споруди додадуть до електронного реєстру пам’яток архітектури. Відомо 28 козацьких церков та одна каплиця, найстарішій з яких близько 400 років.
    Як розповіла директорка Департаменту культури й туризму Київської обласної військової адміністрації Анна Куценко, переважну більшість козацьких церков знищили в радянські часи. Так тодішня комуністична влада боролася з історичною пам'яттю українського народу. Відомо, що понад 70% старовинних храмів в Київській області було знищено.
    Чому існує такий термін, як "козацькі церкви"? Саме так переважна більшість архітекторів називають сакральні споруди Наддніпрянщини. Ці храми будували в українських архітектурних традиціях від періоду Гетьманщини і аж до початку ХІХ століття. "У 2024 році Департамент культури та туризму Київської обласної військової адміністрації визначив для себе основним напрямком діяльності оцифрування культурної спадщини. Провідні проєкти цього періоду спрямовані ціннісних пам’яток нашої культури", — зазначила Куценко. Ці споруди були зведені за кошти козацької старшини, або за проектами, розробленими козацькими зодчими. Використовувався для зведення споруд і камінь, і дерево, і цегла. Особливим сегментом архітектурної історії України є невеликі мобільні церкви з дерева, зведені козаками. З часом ці храми ставали монументальними.
    У Київській області найстаріша церква - храм Покрова Божої Матері в селі Сулимівка у Бориспільському районі.Її у XVII столітті побудував гетьман Іван Сулима. Наймолодший козацьких храм, Покровська церква, знаходиться у селі Бородані в Бородянському районі Київської області. Ця сакральна споруда була освячена в XIX столітті, через 250 років після руйнації Запорізької Січі. Експерти вважають, що це був останній козацький храм в історії.

    00.jpg
    Джерело

    0.jpg
    Джерело

    000.jpg
    Джерело

      Authors get paid when people like you upvote their post.
      If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE VOILK!